Top Sport

Александар Ѓорѓевиќ

Ѓорѓевиќ го тужи Панатинаикос за 350.000 евра

Екс-селекторот на кошаркарската селекција на Србија, Александар Ѓорѓевиќ го тужи грчки Панатинаикос. Како што пренесува српски „Телеграф“. Ѓорѓевиќ бара од …

Ѓорѓевиќ го тужи Панатинаикос за 350.000 евра Прочитај повеќе

Ѓорѓевиќ: Мислев дека се поцрврсти, искусни, дека се лидери!

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Александар Ѓорѓевиќ тешко го поднесе денешниот пораз од Аргентина во четвртфиналето на Светското првенство …

Ѓорѓевиќ: Мислев дека се поцрврсти, искусни, дека се лидери! Прочитај повеќе

Изјавата на Ѓорѓевиќ ја крена Америка на нозе, а Грег вели: Не обрнувам внимание

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Александар Ѓорѓевиќ со својата помалку шеговита изјава во врска со евентуална средба на неговата …

Изјавата на Ѓорѓевиќ ја крена Америка на нозе, а Грег вели: Не обрнувам внимание Прочитај повеќе

Ѓорѓевиќ: Ако се сретнеме со Американците, Бог нека им е напомош!

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Александар Ѓорѓевиќ го скрати списокот со кошаркари на кои ќе смета за претстојниот Мундобаскет …

Ѓорѓевиќ: Ако се сретнеме со Американците, Бог нека им е напомош! Прочитај повеќе

Scroll to Top