Top Sport

Александар Јончевски

Јончевски: Турнирот во Талин е убава шанса младите да се докажат

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска го стартува настапот на предолимпискиот турнир во Талин. Прв противник на нашиот национален тим ќе …

Јончевски: Турнирот во Талин е убава шанса младите да се докажат Прочитај повеќе

Јончевски: Се надевам дека ќе бидеме комплетни во квалификациите за ЕП 2025

Кошаркарската репрезентација на Македонија се најде во група со Литванија, Полска и со Естонија. Тоа е исходот на денешната ждрепка …

Јончевски: Се надевам дека ќе бидеме комплетни во квалификациите за ЕП 2025 Прочитај повеќе

Јончевски го одреди поширокиот список на кошаркари и ќе прозива на 24 јули

Машката сениорска репрезентација на Македонија на 24 јули ги започнува подготовките за настапот на претквалификацискиот олимписки турнир кој од 12. …

Јончевски го одреди поширокиот список на кошаркари и ќе прозива на 24 јули Прочитај повеќе

Јончевски: Целиме на барем една победа од дуелите со Словачка и со Норвешка

Најдобрите македонски кошаркари заминаа за Левице, каде в четврток од 18 часот ќе го одиграат натпреварот против Словачка од петтото …

Јончевски: Целиме на барем една победа од дуелите со Словачка и со Норвешка Прочитај повеќе

Јончевски го објави списокот, го впиша и Димитријевиќ, но тој нема да игра со Словачка и со Норвешка

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Јончевски, излезе со поширокиот список на кошаркари на чии услуги ќе смета во …

Јончевски го објави списокот, го впиша и Димитријевиќ, но тој нема да игра со Словачка и со Норвешка Прочитај повеќе

Селекторот Јончевски го напушти кормилото на Трепча

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Јончевски, ог напушти кормиолото на косовскиот тим Трепча. Тој поднесе отставка по убедливиот пораз …

Селекторот Јончевски го напушти кормилото на Трепча Прочитај повеќе

Јончевски: Наметнавме наш ритам и ја стопиравме Норвешка

Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари важен триумф над Норвешка (58:36) во претквалификациите за Европското првенство. Селекторот Александар Јончевски е задоволен …

Јончевски: Наметнавме наш ритам и ја стопиравме Норвешка Прочитај повеќе

Scroll to Top