Top Sport

Алексија Путелјас

Алексија Путелјас, повторно е најдобра светска фудбалерка

Фудбалерката на Барселона, Алексија Путелјас, втора година по ред e добитничка на наградата „Златна топка“ во женска конкуренција. Таа е …

Алексија Путелјас, повторно е најдобра светска фудбалерка Прочитај повеќе

Барса го доби женското „Ел класико“ со гол во 91. минута!

Барселона го совлада Реал Мадрид со 1:0 за пласман во финалето на женскиот Шпански Суперкуп откако во драматична завршница, најдобрата …

Барса го доби женското „Ел класико“ со гол во 91. минута! Прочитај повеќе

Нова „Златна топка“ за Барселона, овојпат за Алексија Путелјас

Откако нивното „златно момче“, Педри стана добитник на „Копа трофејот“ како најдобар млад фудбалер до 21 година, Барселона може да …

Нова „Златна топка“ за Барселона, овојпат за Алексија Путелјас Прочитај повеќе

Scroll to Top