Top Sport

Алта Бадија

Кристоферсен со победа во Алта Бадија стана лидер во генерален пласман (видео)

Актуелниот светски шампион Хенрик Кристоферсен остана смирен за да „грабне“ победа на велеслаломот во италијанскиот ски-центар Алта Бадија со која …

Кристоферсен со победа во Алта Бадија стана лидер во генерален пласман (видео) Прочитај повеќе

Хиршер со прва победа во паралелен велеслалом (видео)

Австрискиот скијачки доминатор, Марсел Хиршер пополни уште една ретка дупка во неговата колекција, победувајќи првпат во кариерата во трка во …

Хиршер со прва победа во паралелен велеслалом (видео) Прочитај повеќе

Хиршер со шести триумф во низа во Алта Бадија (видео)

Марсел Хиршер повторно ја уништи конкуренцијата, откако стигна до својот шести триумф во низа на велеслаломот во италијанскиот ски-центар Алта …

Хиршер со шести триумф во низа во Алта Бадија (видео) Прочитај повеќе

Олсон ги изненади фаворитите на паралелниот велеслалом (видео)

Швеѓанецот Матс Олсон ги победи главните фаворити Марсел Хиршер и Хенрик Кристоферсен во низа за да победи на паралелниот велеслалом …

Олсон ги изненади фаворитите на паралелниот велеслалом (видео) Прочитај повеќе

Хиршер ја уништи конкуренцијата за петта победа во Алта Бадија (видео)

Австриецот Марсел Хиршер беше апсолутно доминантен за победа на велеслаломот во италијанскиот ски-центар Алта Бадија со 1.7 секунди разлика. Ова …

Хиршер ја уништи конкуренцијата за петта победа во Алта Бадија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top