Top Sport

Амад Диало

ЛЕ: Диало со деби гол за Јунајтед, Милан во 92. минута израмни

Пресметката на двата европски фудбалски гиганти, Манчестер јунајтед и Милан во второто по сила европско натпреварување, Лига Европа, донесе многу …

ЛЕ: Диало со деби гол за Јунајтед, Милан во 92. минута израмни Прочитај повеќе

Јануарски трансфери – Папу, Озил, Кабак, Манџо, Дембеле, Кокорин…

Финансиската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот ги погоди несомнено сите фудбалски клубови во светот, големи трансфери минатиот месец немаше, …

Јануарски трансфери – Папу, Озил, Кабак, Манџо, Дембеле, Кокорин… Прочитај повеќе

Момчето вредно 37 милиони фунти, Амад Диало е новата 19-ка на „Олд Трафорд“

Амад Диало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта, …

Момчето вредно 37 милиони фунти, Амад Диало е новата 19-ка на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Аталанта бара од Јунајтед да се одложи трансферот на Диало

Аталанта побарала од Манчестер јунајтед да дозволи Амад Диало да остане во италијанскиот клуб до крајот на сезоната и покрај …

Аталанта бара од Јунајтед да се одложи трансферот на Диало Прочитај повеќе

Претседателот на Аталанта за продажбата на Диало: Маестрално завршена работа

Претседателот на Аталанта, Антонио Перкаси открива дека Манчестер јунајтед пред повеќе од една година го искажале интересот за Амад Диало, …

Претседателот на Аталанта за продажбата на Диало: Маестрално завршена работа Прочитај повеќе

Scroll to Top