Top Sport

Америка

Меси одлучил да игра за Интер Мајами, Америка е сепак „сон“ за Саудиска Арабија

Лионел Меси очигледно одлучи, неговиот следен клуб ќе биде американскиот Интер Мајами. Сите угледни извори денеска тврдат дека Барселона не …

Меси одлучил да игра за Интер Мајами, Америка е сепак „сон“ за Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Дошол во Америка со 50 долари в џеб, а сега ќе го купува Челси

Технолошкиот магнат Вивек Ранадив, кој е сопственик на НБА тимот Сакраменто Кингс, е нов кандидат за купување на англискиот премиерлигаш …

Дошол во Америка со 50 долари в џеб, а сега ќе го купува Челси Прочитај повеќе

Scroll to Top