Top Sport

Андрес Иниеста

Иниеста: Барса може да губи мечеви, но мора да има свој идентитет!

Фудбалерите на Барселона кикснаа на последните две гостувања во Ла лига, така останаа без 4 планирани бода во трката со …

Иниеста: Барса може да губи мечеви, но мора да има свој идентитет! Прочитај повеќе

Иниеста: Голот и светската титула ме спасија од депресијата

Легендата на Барселона и на шпанската фудбалска репрезентација, Андрес Иниеста вели дека постигнувањето на победничкиот гол во финалето на СП …

Иниеста: Голот и светската титула ме спасија од депресијата Прочитај повеќе

„Со Меси во тимот требаше да освоиме повеќе трофеи во ЛШ’

Легендарниот фудбалер на Bарселона Андрес Иниеста смета дека со Лионел Меси клубот требало да освои повеќе трофеи во Лигата ба …

„Со Меси во тимот требаше да освоиме повеќе трофеи во ЛШ’ Прочитај повеќе

Иниеста: Со Меси во тимот, Барселона мораше да освои повеќе титули од ЛШ

Легендата на Барселона, Андрес Иниеста верува дека неговиот поранешен клуб мораше да освои „уште неколку“ титули од Лигата на шампионите …

Иниеста: Со Меси во тимот, Барселона мораше да освои повеќе титули од ЛШ Прочитај повеќе

Иниеста им се јави на децата кои беа направени поради неговиот гол (видео)

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ја прослави 11-годишнината од неговиот славен гол во полуфиналето од ЛШ против Челси, со …

Иниеста им се јави на децата кои беа направени поради неговиот гол (видео) Прочитај повеќе

Шок исповед на Иниеста: Се „клукав“ со апчиња, девојка ми ме спаси!

Легендарниот шпански фудбалер, Андрес Иниеста кој со Барселона и Фуријата освои се што можеше да посака раскажа за хорор-период од …

Шок исповед на Иниеста: Се „клукав“ со апчиња, девојка ми ме спаси! Прочитај повеќе

Иниеста: Генерација како мојата во Барсa нема да се повтори

Легендарниот ас на Барселона, Шпанецот Андрес Иниеста тврди дека шпанскиот фудбалски шампион веќе никогаш нема да има генерација како неговата, …

Иниеста: Генерација како мојата во Барсa нема да се повтори Прочитај повеќе

Иниеста: Барселона се однесуваат грдо кон Валверде

Легендата на Барселона, Андрес Иниеста вели дека каталонскиот клуб се однесува „малку грдо“ кон тренерот Ернесто Валверде, по шпекулациите дека …

Иниеста: Барселона се однесуваат грдо кон Валверде Прочитај повеќе

Scroll to Top