Top Sport

Ангола – ракометна репрезентација

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза

Ракометарите на Јапонија во третото коло од групата Ц со 30-29 ја совладаа селекцијата на Ангола, во рамки на Мундијалот …

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза Прочитај повеќе

Хрватите во второто полувреме ја „скршија“ Ангола

Хрватската ракометна репрезентација, која има улога на еден од фаворитите на Светското првенство во Египет, втор меч едноподруго се наоѓа …

Хрватите во второто полувреме ја „скршија“ Ангола Прочитај повеќе

Scroll to Top