Top Sport

Аргентина – фудбалска репрезентација

Мартинез воодушевен од Меси: Се гледа дека постојано не сака

Голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентација, Емилијано Мартинез е воодушевен што Лионел Меси отпатувал со репрезентацијата во Боливија …

Мартинез воодушевен од Меси: Се гледа дека постојано не сака Прочитај повеќе

(Фото) Боливијците со прекрасен мурал пред мечот со Аргентина

Боливија вечерва во Ла Паз ја пречекува Аргентина во квалификациски меч за Светското првенство во 2026, но домаќините пред мечот …

(Фото) Боливијците со прекрасен мурал пред мечот со Аргентина Прочитај повеќе

Ди Марија во репрезентативна пензија по Копа Америка 2014

Анхел ди Марија ќе се повлече од аргентинската репрезентација по настапот на Копа Америка во 2014 година, јавува „ЕСПН Аргентина“. …

Ди Марија во репрезентативна пензија по Копа Америка 2014 Прочитај повеќе

Ван Дајк не се согласува со Ван Гал за „местенката“ за Меси на СП

Холандскиот капитен Виргил ван Дајк не се согласува со својот поранешен селектор Луис ван Гал кој изјави дека Светското првенство …

Ван Дајк не се согласува со Ван Гал за „местенката“ за Меси на СП Прочитај повеќе

(Видео) Меси со хет-трик против својот прв клуб Њуелс олд бојс

Лионел Меси имаше фантастичен хет-трик за Аргентина при неговото враќање во Росарио против неговиот прв клуб, Њуелс олд бојс, додека …

(Видео) Меси со хет-трик против својот прв клуб Њуелс олд бојс Прочитај повеќе

Симеоне: Се обложив со 2 милиони евра дека Аргентина ќе го освои трофејот на СП во Катар

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, се обложил со неверојатни 2 милиони евра дека Аргентина ќе го освои Светското првенство …

Симеоне: Се обложив со 2 милиони евра дека Аргентина ќе го освои трофејот на СП во Катар Прочитај повеќе

Еми Мартинез: Гарначо може да биде наследникот на Ди Марија

Голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентација, Емилијано Мартинез се надева дека ѕвездата на Манчестер јунајтед, Алехандро Гарначо може …

Еми Мартинез: Гарначо може да биде наследникот на Ди Марија Прочитај повеќе

Меси: Имав друг план, но сега сум среќен што ќе се преселам во Мајами

Лионел Меси вели дека е „подготвен“ да почне ново поглавје во неговата фудбалска кариера со трансферот во МЛС тимот Интер …

Меси: Имав друг план, но сега сум среќен што ќе се преселам во Мајами Прочитај повеќе

Лионел Меси ја надмина бариерата од 100 гола во дресот на Аргентина

Аргентина го победи Курасао со 7:0 во пријателски натпревар, а Лионел Меси постигна хет-трик. Сите три гола ги постигна во …

Лионел Меси ја надмина бариерата од 100 гола во дресот на Аргентина Прочитај повеќе

Scroll to Top