Top Sport

Асвел Лион

Партизан му се одмазди на Асвел, Олимпијакос го „здроби“ Фенер

Партизан ја обезбеди најубедливата победа по камбекот во Евролигата, „уништувајќи“ го Асвел Лион со 92:71 во 22. коло од Евролигата, …

Партизан му се одмазди на Асвел, Олимпијакос го „здроби“ Фенер Прочитај повеќе

Барса фуриозна во Франција, Макаби ја продолжи серијата против Партизан

Со доминантна последна четвртина, Барселона стигна до 82:75 победа на гости кај Асвел Лион, откако Кори Хигинс половина од своите …

Барса фуриозна во Франција, Макаби ја продолжи серијата против Партизан Прочитај повеќе

Партизан загуби добиен меч, Фенербахче и Барса со убедливи победи

Партизан го претрпе и третиот пораз во третото коло во Евролигата, откако имаше „добиен“ меч против Олимпија Милано, пред да …

Партизан загуби добиен меч, Фенербахче и Барса со убедливи победи Прочитај повеќе

Милано со победа во Белград, Фенер со три триумфи во низа

Олимпија Милано ја продолжи серијата на 5 победи едноподруго, откако со 63:57 триумфираше во Белград над Црвена звезда, третпат едноподруго …

Милано со победа во Белград, Фенер со три триумфи во низа Прочитај повеќе

Scroll to Top