Top Sport

АТП; Новак Ѓоковиќ

Хуркач го зеде скалпот на Медведев и го спаси првото место на Ѓоковиќ на АТП-листата

Полскиот тенисер Хуберт Хуркач го совлада Данил Медведев со 2:0 во сетови (7:6,6:3) во четврт-финалето на Мастерсот во Мајами и …

Хуркач го зеде скалпот на Медведев и го спаси првото место на Ѓоковиќ на АТП-листата Прочитај повеќе

Ѓоковиќ чека „медицински исклучок“ за да учествува на Индијан Велс

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој моментно е втор светски рекет, треба да настапи на АТП Мастерс 1000 турнирот во Индијан …

Ѓоковиќ чека „медицински исклучок“ за да учествува на Индијан Велс Прочитај повеќе

Иванишевиќ: Ѓоковиќ ќе владее со светскиот тенис, Федерер и Надал немаат шанса

Легендарниот хрватски тенисер, Горан Иванишевиќ предвидува дека Роџер Федерер и Рафаел Надал константно ќе паѓаат, додека Новак Ѓоковиќ ќе владее …

Иванишевиќ: Ѓоковиќ ќе владее со светскиот тенис, Федерер и Надал немаат шанса Прочитај повеќе

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео)

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ годинава …

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео) Прочитај повеќе

Ѓоковиќ како брз воз против Андерсон закажа финале со Зверев

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е противникот на Александар Зверев во утрешното финале на Мастерсот во Лондон откако вечерва Србинот како …

Ѓоковиќ како брз воз против Андерсон закажа финале со Зверев Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Карен ја заслужи победата, станува збор за играч од светска класа

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ денеска сосема заслужено загуби од расположен противник во големото финале во Париз. Младиот Русин, Карен …

Ѓоковиќ: Карен ја заслужи победата, станува збор за играч од светска класа Прочитај повеќе

Scroll to Top