Top Sport

Башакшехир

Озил не се повлекува, ќе ја заврши сезоната со Башакшехир

Претставниците на поранешната ѕвезда на Реал Мадрид и Арсенал, Месут Озил, ги демантираа шпекулациите во турските медиуми дека е подготвен …

Озил не се повлекува, ќе ја заврши сезоната со Башакшехир Прочитај повеќе

КЛ: Башакшехир првопласиран во групата, триумф и за Фиорентина

Турскиот претставник Башакшехир го освои првото место во групата А од Конференциската лига на УЕФА откако го победи Хартс со …

КЛ: Башакшехир првопласиран во групата, триумф и за Фиорентина Прочитај повеќе

Фенер му го раскинаа договорот на Озил, тој веднаш потпиша за Башакшехир

Месут Озил е нов фудбалер на Истанбул Башакшехир откако Фенербахче потврдија дека го прекратуваат неговиот договор две години прерано по …

Фенер му го раскинаа договорот на Озил, тој веднаш потпиша за Башакшехир Прочитај повеќе

Демба Ба демантира дека си заминал од Башакшехир поради постењето за Рамазан

Поранешниот сенегалски репрезентативец, Демба Ба демантира дека си заминал од Истанбул Башакшехир поради неговото инсистирање да пости за време на …

Демба Ба демантира дека си заминал од Башакшехир поради постењето за Рамазан Прочитај повеќе

Нејмар-шоу во контроверзно одложениот меч ПСЖ-Башакшехир

Пари Сен-Жермен со 5:1 ги совлада Башакшехир во продолжението на мечот кој вчера беше прекинат поради наводните расистички коментари на …

Нејмар-шоу во контроверзно одложениот меч ПСЖ-Башакшехир Прочитај повеќе

Прекин во Париз – четвртиот судија со расистички испад кон Башакшехир?

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен и на Башакшехир си излегоа од теренот од нивниот меч во Лигата на шампионите, откако го …

Прекин во Париз – четвртиот судија со расистички испад кон Башакшехир? Прочитај повеќе

ЛШ класика во Истанбул – Лајпциг го „поништи“ хет-трикот на Кахвеџи

РБ Лајпциг стигна до луда 4:3 победа на гостувањето кај Башакшехир, поништувајќи го хет-трикот на Ирфан Кахвеџи и поставувајќи притисок …

ЛШ класика во Истанбул – Лајпциг го „поништи“ хет-трикот на Кахвеџи Прочитај повеќе

По 45 минути – спектакл на Фернандеш, Узуни со „копирањето“ само го налути Роналдо!

Бруно Фернандеш постигна два гола (од кои првиот спектакуларен) за Манчестер јунајтед да имаат 3:0 водство над Башакшехир по првото …

По 45 минути – спектакл на Фернандеш, Узуни со „копирањето“ само го налути Роналдо! Прочитај повеќе

ЛШ: Нова шлаканица за Јунајтед и Солскјер, овојпат на Босфорот

Манчестер јунајтед и нивниот менаџер Оле Гунар Солскјер остануваат под притисок, откако по домашниот пораз од Арсенал, загубија и на …

ЛШ: Нова шлаканица за Јунајтед и Солскјер, овојпат на Босфорот Прочитај повеќе

Scroll to Top