Top Sport

Бока јуниорс

Бока Јуниорс го назначи Хорхе Алмирон за нов тренер

Аргентинскиот гигант Бока Јуниорс го назначи Хорхе Алмирон за нов тренер на тимот по заминувањето на Хуго Ибара. Поранешниот репрезентативен …

Бока Јуниорс го назначи Хорхе Алмирон за нов тренер Прочитај повеќе

Драма во Аргентина: Бока Јуниорс стана шампион со помошта на најголемиот ривал Ривер Плата

Бока Јуниорс на неверојатно возбудлив начин ја освои шампионската титула во фудбалското првенство на Аргентина. Во драматична завршница во последното …

Драма во Аргентина: Бока Јуниорс стана шампион со помошта на најголемиот ривал Ривер Плата Прочитај повеќе

Скандал на Либертадорес – Бока си „купи“ пенал со подароци за судиите?

Боливискиот клуб, Олвејс Реди ги обвини ривалите од Бока јуниорс дека се обиделе да ги поткупат судиите пред мечот од …

Скандал на Либертадорес – Бока си „купи“ пенал со подароци за судиите? Прочитај повеќе

Ѕвездата на Бока, Салвио се обидел да ја прегази сопругата!

Магали Аравена, сопругата на аргентинскиот фудбалер на Бока јуниорс, Едуардо Салвио го пријави 31-годишниот фудбалер во полиција обвинувајќи го дека …

Ѕвездата на Бока, Салвио се обидел да ја прегази сопругата! Прочитај повеќе

Што бараше Барса на бизарниот „Марадона куп“ против Бока јуниорс?

Барселона и Бока јуниорс одиграа 1:1 во бизарниот меч наречен Марадона куп во Саудиска Арабија, по што Каталонците загубија со …

Што бараше Барса на бизарниот „Марадона куп“ против Бока јуниорс? Прочитај повеќе

Scroll to Top