Top Sport

бокс

Фјури ќе ја загуби титулата ако не боксува со победникот од дуелот Џошуа-Вајлдер

Тајсон Фјури се подготвува за мега-дуелот со поранешниот УФЦ шампион Френсис Нгану, но ризикува да ја загуби својата ВБЦ титула …

Фјури ќе ја загуби титулата ако не боксува со победникот од дуелот Џошуа-Вајлдер Прочитај повеќе

(Видео) Усик го нокаутираше Дубоа во контроверзен меч во Вроцлав

Пред 40 илјади фанови во Краков, Полска, Украинецот Олександер Усик остана светски шампион во тешка категорија, нокаутирајќи го британскиот предизвикувач …

(Видео) Усик го нокаутираше Дубоа во контроверзен меч во Вроцлав Прочитај повеќе

Усик „мора“ да боксува со Тајсон Фјури за меч за обединување на титулите

Олександер Усик, ВБА, ВБО и ИБФ шампионот во тешка категорија, има „обврска“ да боксува со Тајсон Фјури во меч за …

Усик „мора“ да боксува со Тајсон Фјури за меч за обединување на титулите Прочитај повеќе

Мајк Тајсон се понуди да го подготви Нгану за мечот со Фјури

Легендарниот поранешен апсолутен светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон призна дека би сакал да му биде тренер на ексшампионот …

Мајк Тајсон се понуди да го подготви Нгану за мечот со Фјури Прочитај повеќе

Тајсон Фјури и Френсис Нгану на меч во Саудиска Арабија во октомври!

ВБЦ шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури и поранешниот УФЦ шампион, исто така во тешка категорија, се договориле за боксерски …

Тајсон Фјури и Френсис Нгану на меч во Саудиска Арабија во октомври! Прочитај повеќе

Scroll to Top