Top Sport

Брахим Диаз

Сити со бизарна анти-Јунајтед клаузула во трансферот на Диаз во Мадрид

Манчестер сити успеаја да „вметнат“ невообичаена анти-Манчестер јунајтед клаузула во трансферот на Брахим Диаз во Реал Мадрид. 18-годишниот Диаз ќе …

Сити со бизарна анти-Јунајтед клаузула во трансферот на Диаз во Мадрид Прочитај повеќе

Сити има нова ѕвезда! Тинејџерот Диаз со два гола го „суреди“ Фулам (видео)

Манчестер сити е во четврт-финалето на Лига купот, откако благодарение на двата гола на 19-годишниот Брахим Диаз стигна до 2:0 …

Сити има нова ѕвезда! Тинејџерот Диаз со два гола го „суреди“ Фулам (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top