Top Sport

брзо лизгање

Рускиот лизгач се извини за средниот прст кон Американците

Рускиот натпреварувач во брзо лизгање, Данил Алдошкин се извини откако им покажа среден прст на американските ривали по победата на …

Рускиот лизгач се извини за средниот прст кон Американците Прочитај повеќе

Ван дер Пел со олимписки рекорд и злато, легендарниот Крамер само деветти

Холанѓанецот Патрик Рест постави олимписки рекорд уште во петтата двојка во машката трка во брзо лизгање на 5.000 метри во …

Ван дер Пел со олимписки рекорд и злато, легендарниот Крамер само деветти Прочитај повеќе

Нуис со светски рекорд на лизгалки – неверојатни 93 км/ч (галерија+видео)

Кјелд Нуис стана најбрзиот лизгач во историјата, откако во интересниот експеримент на „Ред бул“, олимпискиот шампион на 1.000 и 1.500 …

Нуис со светски рекорд на лизгалки – неверојатни 93 км/ч (галерија+видео) Прочитај повеќе

Севернокорејскиот лизгач не се покажа по фер-плејот (видео)

Севернокорејскиот лизгач Џонг Кванг Бом стана „сензација“ на Олимпијадата во Пјонгчанг откако во квалификациите на 500 метри се обиде да …

Севернокорејскиот лизгач не се покажа по фер-плејот (видео) Прочитај повеќе

ЗОИ: Корејско разочарување во брзото лизгање (видео)

Норвешка ги победи домаќините Јужна Кореја за титулата во тимски пурсуит во брзо лизгање, разочарувајќи ги бројните фанови во „Гангнеунг …

ЗОИ: Корејско разочарување во брзото лизгање (видео) Прочитај повеќе

ЗОИ: Хускова со прво злато за Белорусија, Висер за нов холандски триумф (видео)

Белорусинката Хана Хускова го донесе првото злато за Белорусија на Олимпијадата во Пјонгчанг, откакo ги совлада Кинеските Жанг Чин и …

ЗОИ: Хускова со прво злато за Белорусија, Висер за нов холандски триумф (видео) Прочитај повеќе

ЗОИ: Канаѓанец со холандска крв ја запре холандската доминација (видео)

Тед-Јан Блемен го освои првиот канадски златен медал во брзо лизгање на 10 километри, за да ја прекине холандската доминација …

ЗОИ: Канаѓанец со холандска крв ја запре холандската доминација (видео) Прочитај повеќе

ЗОИ: Петто холандско лизгачко злато, Германците владеат на санката

Јориен Тер Морс го освои петтото олимписко злато за Холандија во брзо лизгање во Пјонгчанг, поставувајќи нов олимписки рекорд на …

ЗОИ: Петто холандско лизгачко злато, Германците владеат на санката Прочитај повеќе

Scroll to Top