Top Sport

Чеди Осман

Чеди Осман ги предводеше Турците до кам-бек победа над Италија

Турција доминираше во последната четвртина за да стигне до 72:70 победа над Италија во тежок подготвителен меч како дел од …

Чеди Осман ги предводеше Турците до кам-бек победа над Италија Прочитај повеќе

Охриѓанецот Чеди Осман најдобар за Турција против Франција

Кошаркарската репрезентација на Турција ја победи Франција со 74-69 на подготвителен натпревар за претстојниот Мундобаскет во Кина. Без искусните Ерсан …

Охриѓанецот Чеди Осман најдобар за Турција против Франција Прочитај повеќе

Чеди Осман: Сонувам за Светското првенство, одвај го чекам натпреварот против САД

Турскиот кошаркар со македонски корени, родениот охриѓанец Чеди Осман (24) за турските медиуми изјави дека е подготвен да и се …

Чеди Осман: Сонувам за Светското првенство, одвај го чекам натпреварот против САД Прочитај повеќе

Македонското и турското знаме на патиките на Чеди Осман

Играчот на Кливленд Кавалирс, Чеди Осман, настапи изминатата ноќ на натпреварот наречен „Ѕвезди во подем“, со кој беше отворен „Ол …

Македонското и турското знаме на патиките на Чеди Осман Прочитај повеќе

Scroll to Top