Top Sport

Давид Бабунски

Давид Бабунски: Одиме во Палермо да ја победиме Италија!

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва го одржа првиот тренинг во пресрет на баражот против Италија за Светското првенство во Катар. …

Давид Бабунски: Одиме во Палермо да ја победиме Италија! Прочитај повеќе

Давид Бабунски во 92 минута прецизно стрела за Омија (видео)

Македонскиот фудбалски интернационалец, Давид Бабунски со втор сезонски гол за неговата Омија во втората јапонска лига. Бабунски прецизно стрелаше во …

Давид Бабунски во 92 минута прецизно стрела за Омија (видео) Прочитај повеќе

Бабунски го „симна пајакот“ за победа на Омија Ардија, гол за најавни шпици (видео)

Давид Бабунски (25) со прекрасен гол од дваесетина метри ја отвори сезоната за својата Омија Ардија во Јапонија. Тимот на …

Бабунски го „симна пајакот“ за победа на Омија Ардија, гол за најавни шпици (видео) Прочитај повеќе

Супер-гол на Бабунски, но Јокохама пак загуби (видео)

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски веќе одамна е миленик на навивачите на Јокохома, но по низата слаби настапи и малку минутажа …

Супер-гол на Бабунски, но Јокохама пак загуби (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top