Top Sport

Диого Далот

Далот не оди никаде – Јунајтед му дадоа договор до 2028

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Диого Далот стави крај на сите шпекулации потпишувајќи долгогодишен договор со клубот од „Олд Трафорд“. 24-годишниот …

Далот не оди никаде – Јунајтед му дадоа договор до 2028 Прочитај повеќе

Јунајтед ќе ја активираат клаузулата во договорот на Далот

Манчестер јунајтед планираат да ја активираат клаузулата за едногодишно продолжување на договорот на Диого Далот во обид да го убедат …

Јунајтед ќе ја активираат клаузулата во договорот на Далот Прочитај повеќе

Кој ќе остане во Јунајтед? Лингард, Погба сигурно си одат, Ван де Бек, Телес и Хендерсон следни?

Манчестер јунајтед се помирени со ситуацијата да ги загубат Џеси Лингард и Пол Погба како слободни играчи на крајот на …

Кој ќе остане во Јунајтед? Лингард, Погба сигурно си одат, Ван де Бек, Телес и Хендерсон следни? Прочитај повеќе

Мурињо ќе „пазари“ во Јунајтед – ги сака Линделоф и Далот

Жозе Мурињо уште во јануари сака да донесе двајца играчи од неговиот поранешен клуб, Манчестер јунајтед, тврдат италијанските и британските …

Мурињо ќе „пазари“ во Јунајтед – ги сака Линделоф и Далот Прочитај повеќе

Солскјер: Против Милан како во ЛШ, ќе биде интересно со „нашите“ Златан и Далот

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер вели дека дуелот со Милан во осминафиналето на Лига Европа ќе се „чувствува“ …

Солскјер: Против Милан како во ЛШ, ќе биде интересно со „нашите“ Златан и Далот Прочитај повеќе

Милан го донесоа Далот на позајмица од Јунајтед

Милан потврдија дека португалскиот дефанзивец Диого Далот пристигнува на едногодишна позајмица од Манчестер јунајтед, неколку дена откако „ѓаволите“ го пратија …

Милан го донесоа Далот на позајмица од Јунајтед Прочитај повеќе

Scroll to Top