Top Sport

Џесика Андраде

(Видео) Брутален нокаут на УФЦ – Јан ја „успа“ Андраде!

Кинеската фајтерка Јан Шиаонан побара меч за титула, откако имаше брутален нокаут над поранешната УФЦ шампионка во перо категорија, Џесика …

(Видео) Брутален нокаут на УФЦ – Јан ја „успа“ Андраде! Прочитај повеќе

Со разголени фотографии ги покрива трошоците за тренинзи

Поранешната УФЦ шампионка, Џесика Андраде вели дека направила одлука да отвори акаунт на „Онлифанс“ откако се појавиле нејзини разголени фотографии …

Со разголени фотографии ги покрива трошоците за тренинзи Прочитај повеќе

Ова е дозволен УФЦ потег! Андраде со победа со „трескање од земја“ (видео)

Дуелот на УФЦ 237 шоуто донесе еден од најзастрашувачките ММА финиширања во историјата, а главен актер беше Бразилката Џесика Андраде. …

Ова е дозволен УФЦ потег! Андраде со победа со „трескање од земја“ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top