Top Sport

Џесика Пегјула

Свитолина ја „урна“ Швјонтек за полуфинале на Вимблдон

Елина Свитолина го продолжи својот фантастичен камбек во светот на тенисот, победувајќи ја првата носителка Ига Швјонтек со 7:5/6:7(5)/6:2 за …

Свитолина ја „урна“ Швјонтек за полуфинале на Вимблдон Прочитај повеќе

Scroll to Top