Top Sport

Џорџинио Вајналдум

Ван Гал го изостави Вајналдум од составот на Холандија

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Џорџинио Вајналдум, е изоставен од составот на репрезентацијата на Холандија поради малата минутажа во клубот. …

Ван Гал го изостави Вајналдум од составот на Холандија Прочитај повеќе

Scroll to Top