Џошуа против Поветкин на 22.септември

Светскиот првак во тешка категорија, во верзиите на ВБА, ВБО и ИБФ, Ентони Џошува ќе ги браните освоените титули против …

Џошуа против Поветкин на 22.септември Прочитај повеќе