Top Sport

енди керол

Најбизарниот трансфер ова лето – Енди Керол во францускиот второлигаш Амиен

Во еден од најбизарните трансфери во летниот преоден рок, поранешниот напаѓач на Ливерпул и Њукасл, Енди Керол потпиша за францускиот …

Најбизарниот трансфер ова лето – Енди Керол во францускиот второлигаш Амиен Прочитај повеќе

Керол во кревет со друга жена две недели пред својата свадба

Поранешниот фудбалер на Ливерпул и англиски репрезентативец Енди Керол се најде на насловните страници на британските таблоиди откако на социјалните …

Керол во кревет со друга жена две недели пред својата свадба Прочитај повеќе

Ливерпул пред 10 години издвои богатство за него, сега неделно заработува 1.000 фунти

Пред десет години, Енди Керол беше најскапиот Англичанец во историјата на фудбалот. Ливерпул неговиот трансфер од Њукасл го платија 41 …

Ливерпул пред 10 години издвои богатство за него, сега неделно заработува 1.000 фунти Прочитај повеќе

Scroll to Top