Top Sport

Ерик Чупо-Мотинг

Чупо-Мотинг е зачудувачкото засилување за Баерн

Ерик-Максим Чупо-Мотинг ќе биде изненадувачкото засилување за европските шампиони Баерн Минхен, тврди францускиот „Телефут“, за уште едно шокантно „свртување“ во …

Чупо-Мотинг е зачудувачкото засилување за Баерн Прочитај повеќе

Чупо-Мотинг го воодушеви Нејмар, му ја даде наградата за играч на мечот (фото)

Камерунскиот фудбалер Ерик Чупо-Мотинг е јунакот на ПСЖ по синоќешниот шок натпревар во Лисабон, во првото четвртфинале од Лигата на …

Чупо-Мотинг го воодушеви Нејмар, му ја даде наградата за играч на мечот (фото) Прочитај повеќе

Чупо-Мотинг не е прв! Сивоњиќ во 2009 ја имаше истата утка! (видео)

Викендов секако, покрај другите спортски натпреварувања, еден од најспектакуларните моменти го приреди Ерик-Маким Чупо-Мотинг со неговото несфатливо промашување на дуелот …

Чупо-Мотинг не е прв! Сивоњиќ во 2009 ја имаше истата утка! (видео) Прочитај повеќе

Додека славеше триумф против Ливерпул, крадци му собрале се по дома

Куќата на напаѓачот на ПСЖ, Камерунецот Ерик Чупо – Мотинг (29) синоќа била мета на крадци, известуваат француските медиуми. Имено, …

Додека славеше триумф против Ливерпул, крадци му собрале се по дома Прочитај повеќе

Scroll to Top