Top Sport

Есторил опен

Циципас го освои Есторил, Гарин го грабна „БМВ-то“ во Минхен

Чилеанецот Кристијан Гарин ја продолжи сезоната од соништата, победувајќи го уморниот Италијанец, Матео Беретини со 6:1/3:6/7:6(1) за титулата на БМВ …

Циципас го освои Есторил, Гарин го грабна „БМВ-то“ во Минхен Прочитај повеќе

Scroll to Top