Top Sport

Евертон

Анчелоти и Евертон спогодбено го решија спорот на суд

Италијанскиот стручњак и тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти и англискиот премиерлигаш Евертон спогодбено го решија спорот на суд. Анчелоти …

Анчелоти и Евертон спогодбено го решија спорот на суд Прочитај повеќе

(Видео) Евертон останува премиерлигаш, Лестер и Лидс во втора лига

Евертон го направи потребното, победувајќи ги Борнмут со 1:0 за да изборат опстанок во Премиерлигата во последното 38. коло, праќајќи …

(Видео) Евертон останува премиерлигаш, Лестер и Лидс во втора лига Прочитај повеќе

Американските газди на Џенова и Севилја го купуваат и Евертон?

Американскиот инвестициски фонд „777 партнерс“ е прв фаворит да го купи премиерлигашот Евертон за 690 милиони евра од Фархад Мошири, …

Американските газди на Џенова и Севилја го купуваат и Евертон? Прочитај повеќе

(Видео) Гундоган-шоу за лесна победа на Манчестер сити на „Гудисон парк“

Илкај Гундоган, со капитенската лента, имаше речиси совршен меч за да ги предводи Манчестер сити до 3:0 победа на гостувањето …

(Видео) Гундоган-шоу за лесна победа на Манчестер сити на „Гудисон парк“ Прочитај повеќе

Scroll to Top