Top Sport

Евро 2021

Унгарците се приклучија на на Македонија на ЕП, Јовиќ обезбеди продолженија на Србија-Шкотска!

Репрезентацијата на Унгарија се вторите кои влегоа на Европското првенство во 2021 по „патот“ на Лигата на нации на УЕФА …

Унгарците се приклучија на на Македонија на ЕП, Јовиќ обезбеди продолженија на Србија-Шкотска! Прочитај повеќе

Грузија падна, сега нека се „пазат“ Холандија, Австрија и Украина!

Македонија се пласираше на Европското првенство во 2021, историски успех на нашиот фудбал, вест која во светските медиуми се прикажа …

Грузија падна, сега нека се „пазат“ Холандија, Австрија и Украина! Прочитај повеќе

Подготовка на најважниот дрес за најважниот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација е во исчекување на најважниот натпревар во историјата, баражот за пласман на Европското првенство во 2021 против …

Подготовка на најважниот дрес за најважниот натпревар Прочитај повеќе

Евро 2021: Милинковиќ-Савиќ е „херојот“ на Србите, БиХ и Бугарија во „аут“

Ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ влезе како замена и ги постигна двата гола за Србија да стигне до 2:1 победа …

Евро 2021: Милинковиќ-Савиќ е „херојот“ на Србите, БиХ и Бугарија во „аут“ Прочитај повеќе

Македонија пишува фудбалска историја! Евро 2021 на дофат по победата над Косово

Македонската фудбалска репрезентација е на една победа од историски успех, пласман на Европското првенство во 2021 година, откако на арената …

Македонија пишува фудбалска историја! Евро 2021 на дофат по победата над Косово Прочитај повеќе

Scroll to Top