Top Sport

Филип Крајиновиќ

Крајиновиќ го доби Чилиќ за финале на Квинс клаб против шампионот Беретини

Филип Крајиновиќ ја доби српско-хрватската битка на Квинс клаб турнирот во Лондон, победувајќи го двократниот шампион на турнирот, Марин Чилиќ …

Крајиновиќ го доби Чилиќ за финале на Квинс клаб против шампионот Беретини Прочитај повеќе

Џабе и Ѓоковиќ, Хрватска ги има Мектиќ и Павиќ за Дејвис куп финале

Никола Мектиќ и Мате Павиќ, најдоброрангираната тениска двојка на светот, стигна до убедлива 7:5/6:1 победа над Новак Ѓоковиќ и Филип …

Џабе и Ѓоковиќ, Хрватска ги има Мектиќ и Павиќ за Дејвис куп финале Прочитај повеќе

Ѓоковиќ добро се испоти за 14-ти пласман во четврт-финалето во Рим

Новак Ѓоковиќ е во своето 14-то четврт-финале на Италијанскиот опен во 14-ти настап, откако со 7:6(7)/6:3 го совлада својот сонародник …

Ѓоковиќ добро се испоти за 14-ти пласман во четврт-финалето во Рим Прочитај повеќе

Шаповалов со прв трофеј во кариерата, Остапенко со титула по две години

Новата канадска тениска ѕвезда, Денис Шаповалов стигна до својот прв АТП трофеј во кариерата, откако со 6:4/6:4 го спречи Србинот …

Шаповалов со прв трофеј во кариерата, Остапенко со титула по две години Прочитај повеќе

Тим е новиот „крал“ на Барселона, Беретини со „чудесна“ титула во Будимпешта

Доминик Тим својата блескава победа над 11-кратниот шампион Рафаел Надал во полуфиналето на Барселона опен ја круниса со 6:4/6:0 „демолирање“ …

Тим е новиот „крал“ на Барселона, Беретини со „чудесна“ титула во Будимпешта Прочитај повеќе

Федерер го мина Крајиновиќ, серијата на Андреску заврши со повреда

Роџер Федерер се врати во ритам, и по тешкото второ коло, со 7:5/6:3 го победи Србинот Филип Крајиновиќ на вториот …

Федерер го мина Крајиновиќ, серијата на Андреску заврши со повреда Прочитај повеќе

Scroll to Top