Top Sport

Френк Лампард

Хески се жали: На Џерард и Лампард им е лесно, тие се белци

Поранешниот напаѓач на Ливерпул и на англиската репрезентација, Емил Хески смета дека поради расизмот во фудбалот не може да направи …

Хески се жали: На Џерард и Лампард им е лесно, тие се белци Прочитај повеќе

Лампард: Бев посреќен кога загубивме од Јунајтед отколку со ова реми

Френк Лампард признава дека притисокот се зголемува откако Челси не успеа да победи во првите три официјални мечеви под негово …

Лампард: Бев посреќен кога загубивме од Јунајтед отколку со ова реми Прочитај повеќе

Лампард: Горд сум на моите момци, едноставно немавме среќа

Френк Лампард вели дека е „најлошиот губитник на светот“, откако неговите Челси загубија на пенали од Ливерпул во драматичниот и …

Лампард: Горд сум на моите момци, едноставно немавме среќа Прочитај повеќе

Лампард: Ова е трофеј кој клубот очајнички сака да го освои

Лондонски Челси вечерва на „Бешикташ парк“ во Истанбул во мечот за Суперкуп трофејот против Ливерпул има можност да стави раце …

Лампард: Ова е трофеј кој клубот очајнички сака да го освои Прочитај повеќе

Преговорите Абрамович-Лампард ќе се одвиваат на луксузната јахта „Еклипс“

Френк Лампард ќе разговара со газдата на Челси, Роман Абрамович за преземањето на тренерската позиција во Челси на јахтата од …

Преговорите Абрамович-Лампард ќе се одвиваат на луксузната јахта „Еклипс“ Прочитај повеќе

Scroll to Top