Top Sport

Гарет Саутгејт

Варди е најдобар стрелец во ПЛ, а не е во плановите на Саутгејт за ЕУРО2020

Џејми Варди оваа сезона постигна 17 гола за Лестер во Премиерлигата, но најверојатно нема да добие повик од селекторот на …

Варди е најдобар стрелец во ПЛ, а не е во плановите на Саутгејт за ЕУРО2020 Прочитај повеќе

Саутгејт: Во полу-финале секој наоѓа дополнителна енегрија

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација, Гарет Саутгејт, не очекува дека врз исходот на полу-финалниот меч, на неговата селекција и Хрватска, …

Саутгејт: Во полу-финале секој наоѓа дополнителна енегрија Прочитај повеќе

Scroll to Top