Top Sport

Глазгов 2018

ЕП: Тинејџерот Колесников со трето злато во Глазгов!

Руската пливачка сензација, Климент Колесников стигна до својот трет златен медал на Европското првенство во Глазгов, откако доминираше во трката …

ЕП: Тинејџерот Колесников со трето злато во Глазгов! Прочитај повеќе

Ефимова ја победи Меилутите, Миреси „крал“ на 100 слободно (видео)

Руската пливачка ѕвезда, Јулија Ефимова заостануваше по 50 метри зад Литванката Рута Меилутите, но на крајот имаше фантастичен финиш за …

Ефимова ја победи Меилутите, Миреси „крал“ на 100 слободно (видео) Прочитај повеќе

Лудило во Глазгов – Колесников и Пити со рекорди, Сјестрем со две злата (видео)

Европското првенство во пливање во Глазгов изненадува со фантастичните резултати, откако Русинот Климент Колесников и Британецот Адам Пити поставија светски …

Лудило во Глазгов – Колесников и Пити со рекорди, Сјестрем со две злата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top