Top Sport

Хунгароринг

Хамилтон со триумф на „Хунгароринг“, го стигна рекордот на Шумахер на патеката

Британскиот возач Луис Хамилтон со Мерцедес е победник на третата сезонска трка во Формула 1. Предмалку Британецот по осми пат …

Хамилтон со триумф на „Хунгароринг“, го стигна рекордот на Шумахер на патеката Прочитај повеќе

Двајца позитивни на Ковид 19 пред трката на „Хунгароринг“

Управата на Формула 1 и Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) соопштија дека минатата недела на тестирањата позитивни биле двајца вработени. Тие …

Двајца позитивни на Ковид 19 пред трката на „Хунгароринг“ Прочитај повеќе

Јуниорот на Мерцедес Расел со нов рекорд на Хунгароринг (видео)

Возачот од академијата на Мерцедес, Џорџ Расел го заврши тестирањето на патеката Хунгароринг покрај Будимпешта со најдобро време и нов …

Јуниорот на Мерцедес Расел со нов рекорд на Хунгароринг (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top