Top Sport

Игор Стефановски – Иџе

Игор Стефановски – Иџе по седум години се враќа во Европскиот шампионат на ридски патеки

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски, по пауза од седум години, повторно ќе вози во Европскиот шампионат на ридски патеки, под капата …

Игор Стефановски – Иџе по седум години се враќа во Европскиот шампионат на ридски патеки Прочитај повеќе

Иџе возеше низ празното Скопје во чест на хероите (видео)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе, денеска од 18 часот возеше низ празните улици на Скопје во чест на хероите кои …

Иџе возеше низ празното Скопје во чест на хероите (видео) Прочитај повеќе

Слаб унгарски викенд – Иџе не ја заврши трката, Давидовски на 18. место (видео)

Македонските тркачи немаа викенд на кој долго ќе се сеќаваат на патеката Хунгароринг покрај Будимпешта и по втората трка од …

Слаб унгарски викенд – Иџе не ја заврши трката, Давидовски на 18. место (видео) Прочитај повеќе

Иџе на 13.место, Давидовски зад него на Хунгароринг

Македонските автомобилисти, Игор Стефановски – Иџе и Виктор Давидовски, завршија на 13. односно 14.место трката во Унгарија, во ТЦР шампионатот. …

Иџе на 13.место, Давидовски зад него на Хунгароринг Прочитај повеќе

ТЦР: Фајлс со победа, Македонците на 15. и 16. место (видео)

Британецот Џош Фајлс е победник на втората трка од ТЦР Европа шампионатот во холандскиот Цандворт, додека македонските тркачи Давидовски и …

ТЦР: Фајлс со победа, Македонците на 15. и 16. место (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top