Top Sport

Јирген Клоп

Клоп си ги „изеде зборовите“ – лани 100 милиони беа многу пари за еден играч

Фановите на Манчестер јунајтед веднаш го потсетија Јирген Клоп на контроверзните коментари кога ги даде при трансферот на Пол Погба …

Клоп си ги „изеде зборовите“ – лани 100 милиони беа многу пари за еден играч Прочитај повеќе

Дали се шегува? Клоп: Ливерпул е дефанзивен тим

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изненадувачки изјави дека неговиот тим е „дефанзивно ориентиран“, и покрај тоа што фантастичната „навална“ линија …

Дали се шегува? Клоп: Ливерпул е дефанзивен тим Прочитај повеќе

Клоп: Расправијата со Сане беше за тактички работи (видео)

Јирген Клоп признава дека неговиот сенегалски напаѓач Садио Мане „не бил среќен“ по вербалната расправија меѓу двајцата по ремито 1:1 …

Клоп: Расправијата со Сане беше за тактички работи (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top