Top Sport

Јоаким Лев

Озил станува менаџер на турската репрезентација, Јоаким Лев на клупата?

Поранешната ѕвезда на Арсенал и Реал Мадри, Месут Озил е еден од главните кандидати да стане нов генерален менаџер на …

Озил станува менаџер на турската репрезентација, Јоаким Лев на клупата? Прочитај повеќе

Хицфелд: Лев не треба повеќе да е тренер, најдобро да коментира на ТВ

Поранешниот тренер на Баерн Минхен, Отмар Хицфелд смета дека досегашниот германскиот селектор Јоаким Лев треба да се откаже од тренерската …

Хицфелд: Лев не треба повеќе да е тренер, најдобро да коментира на ТВ Прочитај повеќе

Јоаким Лев пред Англија: Покажавме сјаен менталитет, но сега се игра на испаѓање!

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Јоаким Лев вели дека не е загрижен што неговата селекција на ЕУРО 2020 во …

Јоаким Лев пред Англија: Покажавме сјаен менталитет, но сега се игра на испаѓање! Прочитај повеќе

Лев: Не успеавме да им направиме проблем, Гнабри: Честитки до Македонија

Германскиот селектор Јоаким Лев нема многу оправдувања за шокантниот (и за нас историски) 1:2 пораз од Македонија, признавајќи дека неговиот …

Лев: Не успеавме да им направиме проблем, Гнабри: Честитки до Македонија Прочитај повеќе

Scroll to Top