Top Sport

Јустин Клајверт

Патрик Клајверт: Засега на Јустин му е подобро во Рома, отколку во Манчестер јунајтед

Легендата на холандскиот фудбал, Патрик Клајверт, вели дека неговиот син Јустин направил вистинска одлука кога реши да се приклучи на …

Патрик Клајверт: Засега на Јустин му е подобро во Рома, отколку во Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Рајола: Многу топ клубови го бараат младиот Клајверт

Jyстин Клајверт привлекува внимание од најдобрите клубови во Европа, но синот на поранешната легенда на Ајакс, Патрик Клајверт, останува фокусиран …

Рајола: Многу топ клубови го бараат младиот Клајверт Прочитај повеќе

Еве зошто Јунајтед го сакаат Клајверт јуниор (видео)

Јустин Клајверт, синот на легендата на Ајакс и Барселона, Патрик Клајверт, несомнено е еден од најталентираните млади фудбалери на светот, …

Еве зошто Јунајтед го сакаат Клајверт јуниор (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top