Top Sport

Камерун – фудбалска репрезентација

Нови 11 камерунски „младинци“ паднаа на тестот за возраст нареден од Самуел Ето

Нови 11 камерунски фудбалери „паднаа“ на тестот на возраст нареден од претседателот на фудбалската федерација, Самуел Ето како продолжување со …

Нови 11 камерунски „младинци“ паднаа на тестот за возраст нареден од Самуел Ето Прочитај повеќе

Судијата се ракуваше со Абубакар, па му даде црвен картон!

Винсен Абубакар очигледно не беше многу разочаран откако доби црвен картон во финишот на мечот помеѓу Камерун и Бразил, откако …

Судијата се ракуваше со Абубакар, па му даде црвен картон! Прочитај повеќе

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Светското првенство во Катар ги доби сите 16 осминафиналисти, откако Швајцарија го „визираше“ последното место со 3:2 победа над Србија …

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил! Прочитај повеќе

Селекторот на Камерун објасни зошто го исфрлил Андре Онана од тимот

Селекторот на Камерун, Ригоберт Сонг, изјави дека може да биде задоволен од ремито (3:3) против Србија и додаде дека има …

Селекторот на Камерун објасни зошто го исфрлил Андре Онана од тимот Прочитај повеќе

Камерунецот Ондуа игра на Мундијалот со руско знаме на копачките

Камерунскиот репрезентативец Гаел Ондуа го однесе руското знаме на Светското првенство во Катар, откако го има на своите копачки во …

Камерунецот Ондуа игра на Мундијалот со руско знаме на копачките Прочитај повеќе

Ето најавува африканско финале, Камерун против Мароко

Легендарниот камерунски фудбалер Самуел Ето даде прилично оптимистичка прогноза за Светското првенство. Ето е претседател на Фудбалскиот сојуз на Камерун. …

Ето најавува африканско финале, Камерун против Мароко Прочитај повеќе

Скандал со дресовите на Камерун – ФИФА им се закани со суспензија

На само две недели до почетокот на Мундијалот, фудбалската репрезентација на Камерун се соочува со сериозен проблем. Главен виновник е …

Скандал со дресовите на Камерун – ФИФА им се закани со суспензија Прочитај повеќе

Scroll to Top