Top Sport

Карен Хачанов

Хачанов само го „налути“ Ѓоковиќ, сега е можен мега-дуел со Алкараз

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Франција опен, каде што го очекува потенцијална пресметка со првиот носител и светски …

Хачанов само го „налути“ Ѓоковиќ, сега е можен мега-дуел со Алкараз Прочитај повеќе

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос

Карен Хачанов се пласираше во четврт-финалето на Франција опен, каде што ќе е потенцијален следен противник на Новак Ѓоковиќ, кој …

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Хачанов ја доби првата „класика“ на Ролан Гарос, Циципас се намачи со Весели

Стефанос Циципас беше на чекор до лесна победа, но на крајот се намачи со Јан Весели во првото коло на …

Хачанов ја доби првата „класика“ на Ролан Гарос, Циципас се намачи со Весели Прочитај повеќе

Медведев преку добриот пријател Хачанов до финалето во Мајами

Данил Медведев не покажа „милост“ кон нговиот близок пријател Карен Хачанов, за да го совлада со 7:6(5)/3:6/6:3 во полуфиналето на …

Медведев преку добриот пријател Хачанов до финалето во Мајами Прочитај повеќе

Хачанов ги налути Азербејџанците со пораките за Карабах

Азербејџанската тениска федерација побара ИТФ да го казни рускиот тенисер Карем Хачанов, кој двапати на Австралија опен ја изрази својата …

Хачанов ги налути Азербејџанците со пораките за Карабах Прочитај повеќе

Хачанов буквално ја стави главата во фрижидер, но и тоа не му помогна

Високите температури им прават големи проблеми на тенисерите на американската турнеја. Видеото кое најдобро ги прикажува маките на играчите доаѓа …

Хачанов буквално ја стави главата во фрижидер, но и тоа не му помогна Прочитај повеќе

Scroll to Top