Top Sport

Карлос Кеирош

Клинсман: Тоа беше извадено од контекст, не ги омаловажував Иранците

Порнешниот германски репрезентативец, Јирген Клинсман вели дека ќе му се јави на иранскиот селектор Карлос Кеирош, откако беше критикуван за …

Клинсман: Тоа беше извадено од контекст, не ги омаловажував Иранците Прочитај повеќе

Кеирош со брутален одговор за Клинсман, кој изјави дека Иранците имаат „култура на мамење“

Лутиот селектор на Иран, Карлос Кеирош влезе во остар напад на германската фудбалска легенда Јирген Клинсман, кој имаше некои контроверзни …

Кеирош со брутален одговор за Клинсман, кој изјави дека Иранците имаат „култура на мамење“ Прочитај повеќе

Кеирош: На иранските фудбалери им е дозволено да протестират на СП

На иранските фудбалери им е дозволено да протестираат за правата на жените во нивната татковина на Светското првенство во Катар, …

Кеирош: На иранските фудбалери им е дозволено да протестират на СП Прочитај повеќе

Кеирош се пофали: Јас сум еден од најдобрите тренери на светот

Португалскиот тренер Карлос Кеирош не беше скромен и се постави самиот себе меѓу најдобрите 10 тренери на светот. Кеирош е …

Кеирош се пофали: Јас сум еден од најдобрите тренери на светот Прочитај повеќе

Кеирош: Ето прати лоша порака со најавите за „војна“

Селекторот на Египет, Португалецот Карлос Кеирош го критикуваше претседателот на Камерунската фудбалска федерација, легендарнот Самуел Ето, кој го опиша полуфиналето …

Кеирош: Ето прати лоша порака со најавите за „војна“ Прочитај повеќе

Хамес Родригез не е повикан во репрезентацијата на Колумбија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Колумбија, Карлос Кеирош, ги демантирал медиумите дека Хамес Родригез самиот побарал да биде изоставен од …

Хамес Родригез не е повикан во репрезентацијата на Колумбија Прочитај повеќе

Scroll to Top