Top Sport

Каролине Гарсија

Гарсија ја заврши магичната недела со титула во Синсинати

Квалификантката Каролине Гарсија ја заврши фантастичната недела на Вестерн & Саутерн опен во Синсинати, доминирајќи со 6:2/6:4 против Чехинката Петра …

Гарсија ја заврши магичната недела со титула во Синсинати Прочитај повеќе

Цицпас-Чориќ и Квитова-Гарсија во финалето во Синсинати

Французинката Каролине Гарсија стана првата квалификантка со пласман во финалето на Синсинати опен, победувајќи ја Белорусинката Арина Сабаленка со 6:2/4:6/6:1 …

Цицпас-Чориќ и Квитова-Гарсија во финалето во Синсинати Прочитај повеќе

Гарсија ја освои Варшава, Бoузкова со деби трофеј во Прага

Каролине Гарсија го продолжи своето фантастично лето, победувајќи ја Романкат Ана Богдан со 6:4/6:1 за титулата од Полска опен во …

Гарсија ја освои Варшава, Бoузкова со деби трофеј во Прага Прочитај повеќе

Гарсија лесно преку Радукану на разочарување на англиската публика

Французинката Каролине Гарсија со 6:3/6:3 ја совлада шампионката од САД опен, Британката Ема Радукану, ставајќи крај на надежите на домашната …

Гарсија лесно преку Радукану на разочарување на англиската публика Прочитај повеќе

Гарсија „гази“ во Кина – преку Плишкова до трофејот во Тијанџин

Французинката Каролине Гарсија очигледно ужива да игра во Азија, откако во првото финале по минатогодишната двојна титула во Вухан и …

Гарсија „гази“ во Кина – преку Плишкова до трофејот во Тијанџин Прочитај повеќе

Scroll to Top