Top Sport

Катар – фудбалска репрезентација

Кулибали ги прати „Лавовите од Теранга“ во осминафинале, Холандија прва во групата А!

Калиду Кулибали, човекот кој вообичаено е задолжен да го спречи противникот да стигне до голот, го постигна победничкиот гол за …

Кулибали ги прати „Лавовите од Теранга“ во осминафинале, Холандија прва во групата А! Прочитај повеќе

Откако потрошија 200 милијарди, дали доаѓа крајот на фудбалскиот проект на Катар?

Катар потрошија 200 милијарди долари на развивањето на фудбалот пред домашниот Мундијал, за денеска да станат вториот домаќин на СП …

Откако потрошија 200 милијарди, дали доаѓа крајот на фудбалскиот проект на Катар? Прочитај повеќе

Катарскиот селектор Санчез за обвинувањата за „местенка“ со Еквадор: Има многу лаги на Интернет

Селекторот на репрезантацијата на Катар, Феликс Санчез смета дека „интернетот е многу опасно место“ и инсистира дека неговиот тим не …

Катарскиот селектор Санчез за обвинувањата за „местенка“ со Еквадор: Има многу лаги на Интернет Прочитај повеќе

ФИФА добила предупредување за „невообичаениот“ број на пенали досудени за домаќинот Катар!

Пред утрешниот старт на Светското првенство со мечот на домаќинот Катар против Еквадор, ФИФА добила „предупредување“ за невообичаениот број на …

ФИФА добила предупредување за „невообичаениот“ број на пенали досудени за домаќинот Катар! Прочитај повеќе

Влаховиќ ја продолжи голгетерската серија и со Србија на „тестот“ со Катар

Србија на „Рајко Митиќ“ во Белград стигна до убедлива 4:0 победа над домаќинот на Мундијалот во 2022, Катар, во последниот …

Влаховиќ ја продолжи голгетерската серија и со Србија на „тестот“ со Катар Прочитај повеќе

Португалија со 30 удари “го бомбардираше“ голот на Катар, Роналдо руши рекорди

Фудбалската репрезентација на Португалија славеше победа со 3-0 во пријателскиот меч против Катар, домаќинот на следното СП. Дефанзивците од првата …

Португалија со 30 удари “го бомбардираше“ голот на Катар, Роналдо руши рекорди Прочитај повеќе

Ново фијаско на Аргентина – Меси спасуваше реми против Парагвај (видео)

Аргентина одигра само 1:1 против Парагвај во својот втор меч на Копа Америка, откако спасуваше реми со гол од пенал …

Ново фијаско на Аргентина – Меси спасуваше реми против Парагвај (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top