Top Sport

КК Гостивар

Работнички убедливо го победи Гостивар и се избори за „мајсторка“

Кошаркарите на Работнички славеа на вториот натпревар од четвртфиналната плеј-оф серија против Гостивар и израмнија на 1-1 во победи. Избраниците …

Работнички убедливо го победи Гостивар и се избори за „мајсторка“ Прочитај повеќе

Феникс 2010 во драматичен меч преку Гостивар до полуфиналето

Феникс 2010 стигна до драматична 72:70 победа над Гостивар за пласман во полуфиналето на Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“. Победата беше одлучена …

Феникс 2010 во драматичен меч преку Гостивар до полуфиналето Прочитај повеќе

Гостивар доведе засилување пред дуелот со МЗТ Скопје Аеродром

Македонскиот кошаркарски прволигаш Гостивар потпиша договор со Арсеније Вучковиќ, кошаркар кој се враќа во овој клуб по три години. Тој …

Гостивар доведе засилување пред дуелот со МЗТ Скопје Аеродром Прочитај повеќе

Работнички го „доби“ МЗТ, но „металците“ го почнуваат плејофот како први

Работнички со 88:84 го победи МЗТ Скопје Аеродром во 148. издание на вечното дерби во последното коло на Суперлигата, но …

Работнички го „доби“ МЗТ, но „металците“ го почнуваат плејофот како први Прочитај повеќе

Scroll to Top