Top Sport

Клас-Јан Хунтелар

Хунтелар: Тука сум да помогнам Шалке да остане во Бундеслигата

Ветеранот Клас-Јан Хунтелар се врати во Шалке во обид да му помогне на гигантот од Гелзенкирхен да опстане во Бундеслигата, …

Хунтелар: Тука сум да помогнам Шалке да остане во Бундеслигата Прочитај повеќе

Шалке го бараат ветеранот Хунтелар да ги спаси од испаѓање

Бундеслигашот Шалке 04 се обидува да го врати во Гелзенкирхен 37-годишниот холандски напаѓач кој е дел од Ајакс, Клас–Јан Хунтелар. …

Шалке го бараат ветеранот Хунтелар да ги спаси од испаѓање Прочитај повеќе

Хунтелар нема емоции кон Реал: Таму или им требаш или не

Ветеранот на Ајакс, Клас-Јан Хунтелар вели дека има пријатни спомени од „Сантијаго Бернабеу“, но дека нема вистинска поврзаност со шпанскиот …

Хунтелар нема емоции кон Реал: Таму или им требаш или не Прочитај повеќе

Scroll to Top