Top Sport

Коби Брајант

Сопругата на Коби со емотивна снимка, два месеци по несреќата (видео)

Легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант и неговата ќерка Џиана на денешен ден, пред 2 месеци трагично загинаа во хеликоптерска несреќа. …

Сопругата на Коби со емотивна снимка, два месеци по несреќата (видео) Прочитај повеќе

Ванеса Брајант ја тужи хеликоптерската компанија за трагичната несреќа

Ванеса Брајант поднела тужба против хеликоптерската компанија „Ајланд експрес хеликоптерс“ барајќи економска и казнена отштета по смртта на нејзиниот сопруг, …

Ванеса Брајант ја тужи хеликоптерската компанија за трагичната несреќа Прочитај повеќе

Коби и неговата ќерка биле погребани на приватна церемонија

Легендарниот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џијана биле погребани на приватна церемонија во Калифорнија, објави „Њујорк Пост“. Поранешниот кошаркар …

Коби и неговата ќерка биле погребани на приватна церемонија Прочитај повеќе

Ванеса Брајант скршена од тага: Зошто јас се будам секое утро, а мојата Џиџи не?

Скршена од тага за сопругот Коби и ќерката Џиџи, Ванеса Брајант својата болка ја опишува на социјалните мрежи. Таа на …

Ванеса Брајант скршена од тага: Зошто јас се будам секое утро, а мојата Џиџи не? Прочитај повеќе

Вдовицата на Коби ја учи најмалата ќерка да оди (видео)

Вдовицата на трагично загинатиот Коби Брајант, Ванеса на социјалните мрежи објави снимка со својата ќерка Коко која проодува, а описот …

Вдовицата на Коби ја учи најмалата ќерка да оди (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top