Top Sport

кристијан берге

Сагосен пука од самодоверба, селекторот Берге исплашен од Хрватите!

Сандер Сагосен е најдобриот играч на Норвешка на досегашниот дел од Европското ракометно првенство, а воедно и прв стрелец со …

Сагосен пука од самодоверба, селекторот Берге исплашен од Хрватите! Прочитај повеќе

Берге „го преспал“ дуелот Данска-Шведска кој одлучуваше за судбината на Норвешка

Норвешкиот ракометен селектор, Кристијан Берге ја шокираше ракометната јавност со индолентниот однос кон случувањата поврзани со репрезентацијата што ја предводи. …

Берге „го преспал“ дуелот Данска-Шведска кој одлучуваше за судбината на Норвешка Прочитај повеќе

Scroll to Top