Top Sport

Кубрат Пулев

Џошуа останa крал на тешката категорија уништувајќи го Пулев

Ентони Џошуа уште еднаш покажа дека е крал на тешката категорија, откако со трпение и моќ го нокаутираше бугарскиот предизвикувач …

Џошуа останa крал на тешката категорија уништувајќи го Пулев Прочитај повеќе

Пулев: Ако го победам Џошуа ќе станам поголем Бугарин од Стоичков

Кубрат Пулев верува дека доколку го победи Ентони Џошува, во вечерашната борба, дека може да стане најголем бугарски спортист во …

Пулев: Ако го победам Џошуа ќе станам поголем Бугарин од Стоичков Прочитај повеќе

Пулев и Џошуа за малку предвреме ќе го почнеа мечот

Соочувањето помеѓу предизвикувачот, бугарскиот боксер Кубрат Пулев и ИБФ, ВБО, ВБА и ИБО шампионот во тешка категорија, Британецот Ентони Џошуа …

Пулев и Џошуа за малку предвреме ќе го почнеа мечот Прочитај повеќе

Пулев со контроверзна изјава: Џошуа има подобар тен од мене!

Предизвикувачот за титулите во тешка категорија, Кубрат Пулев беше обвинет за расизам, откако го опиша својот противник, шампионот Ентони Џошуа …

Пулев со контроверзна изјава: Џошуа има подобар тен од мене! Прочитај повеќе

Џошуа сака да „избега“ од мечот со Пулев, бугарскиот боксер се закани со тужба

Ентони Џошуа размислува за повлекување од мечот во тешка категорија со бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев, тврди промотерот на бугарскиот тешкаш, …

Џошуа сака да „избега“ од мечот со Пулев, бугарскиот боксер се закани со тужба Прочитај повеќе

Фјури го предупреди Џошуа: Немој да загубиш од Пулев, јас те чекам!

Тајсон Фјури вели дека очекува британска пресметка со Ентони Џошуа за да се дознае „кралот“ во тешка категорија, предупредувајќи го …

Фјури го предупреди Џошуа: Немој да загубиш од Пулев, јас те чекам! Прочитај повеќе

Scroll to Top