Top Sport

Ла лига

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија

Атлетико Мадрид триумфираше над Валенсија со 3:1 за да се одвои на седум поени предност на врвот на Ла лига …

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија Прочитај повеќе

Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид

Енис Барди по три месеци надвор од стројот поради повреда, доби шанса да влезе во последните десетина минути од мечот …

Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид Прочитај повеќе

Фудбалската елита поради короната губи 5 милијарди евра

Шесте најквалитетни фудбалски лиги во светот според некои прогнози ќе загубат околу 5 милијарди евра како резултат на пандемијата со …

Фудбалската елита поради короната губи 5 милијарди евра Прочитај повеќе

Scroll to Top