Top Sport

Ла лига

Мајорка гледа кон Сегунда, не помогна ни пеналот на Трајковски (видео)

Екипата на Мајорка каде настапува македонскиот фудбалски репрезентативец, Александар Трајковски се поблиску е до испаѓање од елитната конкуренција во шпанскиот …

Мајорка гледа кон Сегунда, не помогна ни пеналот на Трајковски (видео) Прочитај повеќе

Трајковски од клупа ја гледаше силата на Реал – „Кралот пак е на тронот“

Два гола во мрежата на Мајорка беа доволни вечерва за Реал Мадрид повторно да ја прескокне Барселона и да го …

Трајковски од клупа ја гледаше силата на Реал – „Кралот пак е на тронот“ Прочитај повеќе

Севилја со трето реми во низа, интересни 2:2 во Вилјареал (видео)

Вилјареал и Севилја одиграа интересно 2:2 реми на „Керамика“, иако на двата клуба им се потребни победи во борбата за …

Севилја со трето реми во низа, интересни 2:2 во Вилјареал (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top