Top Sport

Летонија – ракометна репрезентација

Исланд и Белорусија со стил во втора фаза, Германија се намачи со Летонија

Белорусите со нова извонредна партија ја исфрлија можноста Црна Гора да се бори за пласман во следна фаза. Тие славеа …

Исланд и Белорусија со стил во втора фаза, Германија се намачи со Летонија Прочитај повеќе

Хрватите се „разбудија“ за победа над Црна Гора, Криштопанс недоволен за Летонците (видео)

Хрватска одигра лошо прво полувреме, но во второто целосно доминираше за со убедлива 27:21 победа над Црна Гора да го …

Хрватите се „разбудија“ за победа над Црна Гора, Криштопанс недоволен за Летонците (видео) Прочитај повеќе

Криштопанс и Летонија првпат на Европско првенство, Србите на „мегдан“ со Швајцарија

Ѕвездата на Вардар, Даинис Криштопанс беше лидер на летонската репрезентација во 25:24 триумфот над Словенија со кој балтичката земја го …

Криштопанс и Летонија првпат на Европско првенство, Србите на „мегдан“ со Швајцарија Прочитај повеќе

Scroll to Top